Ostateczny przewodnik po przygotowaniach do sezonu narciarskiegoNarciarstwo to sport, który wymaga zarówno siły psychicznej i fizycznej, jak i determinacji, aby odnieść sukces. Dla wielu osób nauka jazdy na nartach może wydawać się trudnym zadaniem. Jednak dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, w mgnieniu oka będziesz mógł wyruszyć na stok. Szczyt sezonu narciarskiego rozpoczyna się w październiku i trwa do kwietnia. Jeśli planujesz wybrać się na narty tej zimy, ważne jest, aby wygospodarować trochę czasu na przygotowanie się do tego. Jest wiele rzeczy, które musisz zrobić, aby być przygotowanym na nadchodzący sezon narciarski. Ten przewodnik obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć o przygotowaniu się do nadchodzącego sezonu narciarskiego, w tym informacje na temat wypożyczania i kupowania sprzętu, wskazówki, jak wybrać swoją pierwszą parę nart i wiele więcej!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie gogli narciarskich?

Kupując gogle narciarskie, należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, chcesz się upewnić, że gogle są kompatybilne z twoim kaskiem. Niektórzy narciarze noszą kaski z daszkiem, który działa jak para gogli. Jednak większość narciarzy woli nosić gogle zamiast wizjera. Jeśli planujesz nosić gogle z kaskiem, upewnij się, że są one kompatybilne. Następnie chcesz się upewnić, że gogle mają technologię anti-fog.

Zapobiegnie to zaparowaniu gogli podczas jazdy na nartach. Należy pamiętać, że technologia anti-fog nie eliminuje całkowicie tworzenia się mgły. Jednak znacznie zmniejsza ilość mgły, która tworzy się na goglach. Wreszcie, chcesz się upewnić, że gogle są odpowiednie do rodzaju jazdy na nartach, którą planujesz. Na rynku istnieje wiele różnych typów gogli narciarskich. Ogólnie rzecz biorąc, narciarze mogą wybierać pomiędzy dwoma rodzajami gogli - goglami oblodzonymi i nieoblodzonymi. gogle oblodzone są zaprojektowane tak, aby zapobiec przedostawaniu się śniegu do środka gogli. Robią to poprzez zastosowanie wyciętego fragmentu na górze ramki.

Ochrona przed promieniowaniem UV i technologia anti-fogging

Kupując gogle narciarskie, powinieneś również szukać gogli, które mają ochronę przed promieniowaniem UV. Ochrona przed promieniowaniem UV zapobiegnie poparzeniom słonecznym Twoich oczu podczas pobytu na stoku. Ważne jest, aby chronić oczy przed promieniami UV podczas jazdy na nartach, ponieważ oczy są bardziej narażone na działanie słońca niż podczas spaceru. Dodatkowo powinieneś szukać gogli z technologią anti-fogging. Technologia ta zapobiega zaparowaniu gogli. Dzieje się tak poprzez stworzenie bariery pomiędzy powietrzem wewnątrz gogli a wilgocią zawartą w Twoim oddechu.

Materiał ramki

Następnie należy zwrócić uwagę na materiał ramki gogli narciarskich. Wiele gogli narciarskich jest wykonanych z miękkich materiałów, takich jak silikon lub guma. Materiały te są elastyczne, trwałe i wygodne w noszeniu. Jednak niektóre gogle są wykonane z bardziej sztywnych materiałów, takich jak plastik. Powinieneś wybrać materiał, który jest najlepiej dostosowany do rodzaju jazdy na nartach, który wykonujesz. Jeśli jesteś agresywnym narciarzem, możesz preferować gogle narciarskie wykonane ze sztywnych materiałów, ponieważ są one bardziej trwałe. Tymczasem, jeśli jesteś początkującym narciarzem, bardziej elastyczna ramka może być bardziej odpowiednia.

Foam Grip

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie gogli narciarskich jest piankowy uchwyt. Pianka znajduje się na górze ramki, tuż pod goglami. Jest to część ramki, która naciska na czoło. Jeśli Twoje gogle mają piankowy uchwyt, powinieneś upewnić się, że faktura pianki jest miękka. Dzięki temu będą one wygodniejsze w noszeniu. Tekstura pianki określa również, jak łatwo Twoje gogle pozostaną na miejscu na głowie. Dobry uchwyt pianki powinien być miękki i mieć fakturę, która chwyta skórę, ale nie naciska na nią zbyt mocno. Pozwoli to goglom pozostać na miejscu na głowie bez powodowania niepotrzebnego ucisku lub bólu.

Z odpowiednią parą gogli narciarskich będziesz dobrze chroniony przed żywiołami. Gogle narciarskie chronią Twoje oczy przed promieniami UV, wiatrem i wszelkimi innymi zagrożeniami, które możesz napotkać na stoku. Ponadto, gogle narciarskie ochronią Twoją twarz przed odmrożeniami. Aby zapobiec odmrożeniom, należy upewnić się, że twarz jest zakryta. Gogle narciarskie to najlepszy sposób, aby to zrobić. Gogle narciarskie ochronią Cię również przed ślepotą śnieżną. Jeśli spędzasz dużo czasu na stoku, upewnij się, że nosisz parę gogli narciarskich.