Najlepsze gogle narciarskie dla mężczyzn: Co musisz wiedzieć przed zakupemJazda na nartach to ekscytujące przeżycie, ale wiąże się też z wieloma wyzwaniami. Surowe warunki zimowe, niskie temperatury i duże wysokości to tylko niektóre z czynników, które sprawiają, że jazda na nartach jest tak wymagająca. Aby osiągnąć maksimum swoich możliwości i cieszyć się każdą chwilą podczas wyjazdu na narty, konieczne jest wyposażenie się w odpowiedni sprzęt. Najlepsze gogle narciarskie dla mężczyzn pomogą Ci widzieć wyraźnie nawet w najostrzejszym świetle i ochronią Twoje oczy przed intensywnym promieniowaniem ultrafioletowym. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć, zanim kupisz parę gogli na swój następny wyjazd na narty.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie gogli narciarskich

Istnieje wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie gogli narciarskich, w tym kształt i styl gogli, materiał ramki, rodzaj soczewek oraz dopasowanie i wykończenie. Przyjrzyjmy się każdemu z nich bardziej szczegółowo.

 • Kształt i styl ramki - Gogle narciarskie mają albo styl ramki, albo styl bez ramki. Ramka ma elastyczny, gumowy materiał, który przylega do oczu i czubka głowy. Gogle bezramkowe są umieszczone bezpośrednio na skórze twarzy, wokół oczu. Oba style są odpowiednie do jazdy na nartach i każdy z nich oferuje inne korzyści i wady.
 • Materiał ramki - Dwa z najczęstszych materiałów używanych do tworzenia ramek gogli narciarskich to plastik i guma. Oba są dobrymi materiałami na ramki, choć guma jest zwykle uważana za nieco wyższej jakości niż plastik.
 • Rodzaj soczewki - Gogle narciarskie występują z dwoma różnymi rodzajami soczewek: lustrzanymi i zwykłymi. Soczewki lustrzane mają za zadanie redukować odblaski światła słonecznego odbijającego się od śniegu i lodu. Zwykłe soczewki są generalnie bardziej uniwersalne i mogą być używane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz w różnych warunkach.
 • Dopasowanie i wykończenie - Powinieneś dostać gogle narciarskie z wygodnym dopasowaniem, które zapewnia przytulne, ale nie ciasne, uszczelnienie wokół oczu. Dobra para gogli narciarskich będzie miała wysokiej jakości wykończenie, które będzie trwało przez wiele sezonów narciarskich.

Jak znaleźć właściwe dopasowanie

Ważne jest, aby upewnić się, że masz odpowiednie dopasowanie dla swoich gogli narciarskich. Luźna lub źle dopasowana para gogli może sprawić, że doświadczenie będzie niewygodne i niebezpieczne. Ciasno dopasowane gogle mogą powodować podrażnienia skóry, łatwo zaparować, a nawet doprowadzić do uszkodzenia oczu. Luźne gogle mogą spadać lub przepuszczać zbyt dużo światła. Możesz znaleźć odpowiednie dopasowanie dla swoich gogli, wykonując te proste kroki:

 • Przymierz kilka różnych par gogli w sklepie i upewnij się, że zwróciłeś uwagę na markę, model i rozmiar.
 • Upewnij się, że gogle dobrze przylegają do twarzy, ale nie są ciasne.
 • Trzymaj zapaloną świecę w odległości kilku centymetrów od twarzy i sprawdź, czy jakiekolwiek światło przedostaje się przez nią. Jeśli światło oświetla soczewki, gogle są zbyt luźne i powinieneś spróbować innej pary. Jeśli żadne światło nie przedostaje się przez nie, gogle są zbyt ciasne i będziesz chciał spróbować innej pary.
 • Spróbuj założyć gogle wykonując kilka różnych czynności, w tym patrząc w górę i w dół, przewracając oczami w różnych kierunkach oraz zginając i skręcając głowę. Chcesz, aby gogle były wygodne i nie szczypały skóry ani nie przeszkadzały w wykonywaniu normalnych ruchów.

Ochrona przed promieniami UV

Gogle narciarskie ochronią Twoje oczy przed niskimi temperaturami i wiatrem, ale również osłonią Cię przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Promieniowanie UV jest obecne w świetle słonecznym i może być szkodliwe, a nawet śmiertelne dla Twoich oczu, jeśli ich nie ochronisz. Gogle narciarskie, które blokują promienie UV, są również opatrzone specjalnym oznaczeniem ochrony przed promieniowaniem UV.

Na rynku dostępne są różne rodzaje gogli narciarskich, dlatego ważne jest, aby znaleźć ten właściwy dla swoich potrzeb. Gogle narciarskie z ochroną UV pomogą zapobiec ślepocie śnieżnej, uszkodzeniu siatkówki i zwyrodnieniu plamki żółtej. Jeśli jeździsz na nartach na dużych wysokościach, gdzie jest mniejsza ilość ochronnego ozonu, możesz rozważyć parę gogli narciarskich, które są również wyposażone w specjalną powłokę blokującą promieniowanie UV.

Porady dotyczące bezpieczeństwa oczu podczas jazdy na nartach

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że naraża swoje oczy na ryzyko podczas jazdy na nartach. Istnieją pewne środki ostrożności, które możesz podjąć, aby chronić swoje oczy podczas jazdy na nartach.

 • Upewnij się, że twoje gogle narciarskie dobrze przylegają do oczu.
 • Noś maskę narciarską lub szalik na szyi, aby chronić twarz przed zimnym wiatrem.
 • Podczas jazdy na nartach miej przy sobie krem lub krople do oczu, które chronią przed wysuszeniem i podrażnieniem.
 • Unikaj patrzenia bezpośrednio na słońce, ponieważ może to spowodować ślepotę śnieżną. Wystarczy lekko przesunąć wzrok w jedną stronę.
 • Uważaj, aby nie trzeć oczu zbyt mocno podczas jazdy na nartach, ponieważ może to spowodować krwawienie i zwiększyć ryzyko infekcji.

Najlepsze gogle narciarskie dla mężczyzn w 2018 r.

Gdybyśmy mieli wybrać jedną parę gogli dla każdego mężczyzny, byłaby to para Smith I/O X Ski Goggle. Ten model to wszechstronny koń roboczy, który wyróżnia się we wszystkich obszarach wydajności, czy to w ochronie przed promieniami UV i ślepotą śnieżną, czy w zapewnieniu widoku bez mgły. Gogle posiadają technologię I/O, która pozwala na dobre funkcjonowanie gogli w każdej temperaturze, od mroźnej po gorącą i wilgotną.

Gogle narciarskie Smith I/O X posiadają również wyjmowane zauszniki, dzięki którym można ogrzać i ochronić uszy przed zimnem, a także zmniejszyć szum wiatru. Gogle posiadają również soczewkę Auto-ignition, która zapewnia doskonałą równowagę między przejrzystością i odpornością na mgłę. Soczewka ma również specjalną powłokę, która zapewnia ochronę zarówno przed promieniami UV-A, jak i UV-B, co sprawia, że gogle są idealne do jazdy na nartach zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Gogle są również zaprojektowane tak, aby dobrze pasowały na większość twarzy i są w przystępnej cenie.

Bez względu na to, z jakimi warunkami pogodowymi masz do czynienia, znalezienie najlepszych gogli narciarskich dla mężczyzn może dać ci niesamowitą przewagę na stokach. Od zapewnienia, że nie dostaniesz ślepoty śnieżnej do utrzymania skóry chronionej przed zimnem, istnieje wiele cech, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze najlepszych gogli narciarskich. Upewnij się, że bierzesz pod uwagę te cechy przed dokonaniem zakupu, aby upewnić się, że znajdziesz idealną parę gogli dla siebie i swoich potrzeb. Dzięki informacjom zawartym w tym artykule, znalezienie najlepszych gogli narciarskich dla mężczyzn nigdy nie było łatwiejsze.