5 wskazówek, jak zacząć skakać na nartachSkoki narciarskie to jeden z najbardziej ekscytujących i ekscytujących sportów zimowych, które można oglądać, ale z boku skoczni mogą wydawać się bardzo zniechęcające. Ci szaleni sportowcy lecą z góry z zawrotną prędkością, startują z przerażająco małych platform i szybują w powietrzu, mając za ochronę jedynie narty? Nic dziwnego, że większość ludzi, którzy po raz pierwszy widzą skoczków narciarskich, zakłada, że muszą być szaleni, skoro to robią! Jednak, jak w przypadku każdej innej aktywności, kiedy już pokonasz oczywiste wyzwania i zaczniesz się uczyć więcej o skokach narciarskich, odkryjesz, że nie są one tak straszne, jak się na początku wydaje. W rzeczywistości wiele osób opisuje naukę skakania na nartach jako jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń, jakie kiedykolwiek przeżyli w swoim życiu.

Naucz się podstaw skakania na nartach

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie nauki podstaw skoków narciarskich jest wizyta na skoczni narciarskiej i dowiedzenie się jak najwięcej o tym sporcie z pierwszej ręki. Wiele skoczni narciarskich oferuje darmowy lub ulgowy wstęp dla początkujących i można je znaleźć w większości krajów na świecie. Kiedy już znajdziesz się na skoczni narciarskiej, możesz zrobić kilka rzeczy, aby dowiedzieć się więcej o tym sporcie.

Po pierwsze, można wziąć udział w jednym z darmowych kursów skoków narciarskich, które wiele obiektów oferuje. Zajęcia te pozwolą Ci zapoznać się z podstawami skoków narciarskich i dadzą Ci wyobrażenie o tym, jak wygląda ten sport. Możesz także zadać trenerom i innym zawodnikom w ośrodku wszelkie pytania, które masz na temat tego, jak działają skoki narciarskie i jak wyglądają lekcje z pierwszej ręki. Skoczkowie narciarscy to niezwykle przyjazna i gościnna grupa ludzi, którzy zawsze chętnie pomagają nowym zawodnikom i dzielą się swoją miłością do tego sportu.

Najpierw spróbuj wywrotki i poślizgu

Zanim zaczniesz skakać, wiele skoczni narciarskich ma dostępną ścianę lodową, która pozwala wypróbować podstawowe ruchy skoków narciarskich bez odrywania się od ziemi. Jest to pierwszy ruch, który musisz opanować, znany jako przewrót i ślizg. Jest to ruch, który trzeba wykonać, aby narty ze stojącej pozycji zjechały na ziemię, zanim się odbije i rozpocznie skok.

Po opanowaniu przechylania i ślizgu można przejść do prób wybicia i poślizgu na krytym lub otwartym obiekcie. Kopnięcie i ślizg to drugi ruch, który musisz opanować, zanim zaczniesz skakać naprawdę. Jest to ruch potrzebny do przeniesienia nart z ziemi do pozycji stojącej, aby móc wystartować do następnego skoku. Również w tym przypadku najlepszym miejscem do wypróbowania pierwszego prawdziwego odbicia i poślizgu będzie kryty lub odkryty obiekt.

Spróbuj kontrolowanego upadku na platformę z pianki

Następnym krokiem po opanowaniu przewrotów i ślizgów oraz wybicia i poślizgu jest próba kontrolowanego upadku na platformie z pianki. Ponownie, najlepiej zrobić to na krytej lub odkrytej skoczni narciarskiej. W wielu obiektach znajdziesz piankową platformę, która jest podniesiona nieco wyżej niż zwykle, abyś mógł spróbować skoku bez obawy, że przy upadku zrobisz sobie krzywdę. Jest to świetne miejsce, aby nabrać odwagi i pewności siebie do prawdziwego skoku. Można przyzwyczaić się do rytmu i ruchów skoku, nie martwiąc się zbytnio o to, że upadając, zrobisz sobie krzywdę.

Jak w przypadku każdego rodzaju aktywności, w trakcie przygotowań do prawdziwego skoku na nartach pojawi się kombinacja podniecenia, adrenaliny i nerwów. W pewnym sensie są to dobre rzeczy, ponieważ pomagają przygotować się do czekającego nas wyzwania. Jednak bardzo ważne jest, aby nie pozwolić, aby te uczucia przejęły kontrolę nad Twoim umysłem i przeszkodziły Ci w czerpaniu przyjemności ze skoku.

Zamiast tego musisz zachować kontrolę i skupić się na swojej technice. Jeśli czujesz, że nerwy biorą górę, zrób sobie przerwę i wykonaj kilka ćwiczeń oddechowych, które pomogą Ci się uspokoić i przygotować umysł do skoku. Możesz także porozmawiać z innymi osobami w ośrodku, które mogły być w takiej samej sytuacji jak Ty i wiedzą, co robić.

Wybierz odpowiedni dla siebie sprzęt

Na koniec, kiedy jesteś gotowy, aby spróbować prawdziwych skoków narciarskich, musisz się upewnić, że masz odpowiedni sprzęt. W skokach narciarskich chodzi przede wszystkim o technikę, a nie o siłę, więc nawet jeśli jesteś bardzo drobnej budowy, możesz skakać równie dobrze jak osoby większe. Dlatego tak ważne jest noszenie odpowiedniego sprzętu podczas skoków narciarskich. Kask jest niezbędny przez cały czas, a gogle pomogą chronić oczy i ułatwią widzenie, dokąd się zmierza. Do nart potrzebne są dwie nowe narty do skakania i wiązania, które można dopasować do różnych długości nart. Jeśli chodzi o odzież, należy zaopatrzyć się w dobre spodnie narciarskie, rękawice i kask.

Skoki narciarskie są jednym z najbardziej ekscytujących i porywających sportów zimowych, które można oglądać, ale z boku skoczni mogą wydawać się bardzo zniechęcające. Jeśli chcesz spróbować skoków narciarskich, najlepiej odwiedź skocznię narciarską i dowiedz się jak najwięcej o tym sporcie z pierwszej ręki. Kiedy już znajdziesz się na skoczni, możesz zrobić kilka rzeczy, aby dowiedzieć się więcej o tym sporcie. Możesz także zadawać trenerom i innym zawodnikom pytania na temat tego, jak działają skoki narciarskie i jak wyglądają lekcje z pierwszej ręki. Skoczkowie narciarscy to niezwykle przyjazna i gościnna grupa ludzi, którzy zawsze chętnie pomagają nowym zawodnikom i dzielą się swoją miłością do tego sportu.