Najlepsze gogle narciarskie: Kompleksowy przewodnikNarciarstwo i snowboard są niezwykłe w swojej zdolności do bycia tak wciągającymi. Wszystko w obu sportach jest zaprojektowane tak, aby oderwać Cię od realnego świata, przenosząc Cię w zamian na pełną napięcia górską przygodę. Spakowanie sprzętu, zasznurowanie butów i wyruszenie na stok wymaga skupienia, koordynacji i chęci rzucenia ostrożności na wiatr. W związku z tym nie ma nic ważniejszego niż posiadanie w pełni sprawnych zmysłów podczas zjazdu z góry z ogromną prędkością. W tym miejscu gogle narciarskie stają się prawdopodobnie najważniejszym akcesorium dla obu tych sportów zimowych. Rozróżnianie jasnego i ciemnego otoczenia idzie w parze z zachowaniem bezpieczeństwa podczas eksploracji na nartach lub snowboardzie. Dobra widoczność oznacza mniej wypadków i większe bezpieczeństwo. W tym przewodniku przedstawimy Ci wszystko, co powinieneś wiedzieć o wyborze gogli narciarskich, w tym cechy, na które należy zwrócić uwagę i kilka najlepszych rekomendacji od nas tutaj na stronie

Na co zwrócić uwagę przy zakupie gogli narciarskich

Przy zakupie gogli narciarskich istnieje kilka kluczowych czynników, które będziesz chciał wziąć pod uwagę. Oto najważniejsze rzeczy, na które będziesz chciał zwrócić uwagę:

 • Rodzaj ramy - Rodzaj ramy, którą wybierzesz, będzie miał kluczowe znaczenie dla dopasowania i komfortu twoich gogli. Niektóre oprawki są elastyczne i można je zginać, aby dopasować je do różnych kształtów twarzy. Inne są wykonane ze sztywniejszego materiału i są wstępnie uformowane tak, aby pasowały do Twojego kształtu twarzy.
 • Typ paska - pasek utrzymuje gogle na głowie podczas jazdy na nartach. Istnieją dwa podstawowe rodzaje pasków stosowanych w goglach narciarskich: Paski z klamrą są najbardziej powszechne. Są one zazwyczaj wykonane z rozciągliwego materiału i łatwo je regulować. Jeśli pasek z klamrą nie jest wygodny, możesz mieć problem ze znalezieniem gogli, które pasują do Twojej twarzy. Klamry to kolejny popularny rodzaj paska. Są one przymocowane do ramy gogli za pomocą metalowego nitu, dzięki czemu są trwałe i niezawodne w każdych warunkach pogodowych. Chociaż końcówki mogą być nieco mniej wygodne, czasami mogą być lepsze dla osób o wrażliwych uszach.
 • Wentylacja - Gogle są noszone na oczach, co oznacza, że wysoki poziom wilgoci otacza twarz. Z tego powodu może dojść do zaparowania; wilgoć z Twojego oddechu gromadzi się na wewnętrznej stronie gogli i powoduje ich zaparowanie przez kondensację. To z pewnością nie jest pożądany efekt podczas jazdy na nartach lub snowboardzie. Niektóre gogle są zaprojektowane z otworami wentylacyjnymi, które pomagają regulować poziom wilgoci w goglach. Oznacza to, że możesz zapobiec zaparowaniu, co jest istotne, gdy jeździsz na nartach lub snowboardzie w zimnej pogodzie.

Spienianie się przed jazdą na nartach lub snowboardzie

Najlepszym momentem na zastosowanie anti-fog jest czas przed założeniem gogli narciarskich lub snowboardowych.

 • Roztwór anti-fog najlepiej nakładać na czystą twarz. Upewnij się, że umyłeś twarz i dokładnie ją osuszyłeś przed nałożeniem anti-fog.
 • Nałóż niewielką ilość roztworu anti-fog na palec wskazujący, a następnie delikatnie wetrzyj go w wewnętrzną stronę gogli.
 • Jeśli nosisz okulary na receptę, ważne jest również, aby zastosować anti-fog.
 • Jeśli używasz makijażu, najlepiej pominąć środek przeciwmgielny i wybrać makijaż, który jest odporny na wodę.

Oślepiające światło i intensywna ciemność podczas jazdy na nartach lub snowboardzie

Jeśli jeździsz na nartach w jasnym świetle słonecznym, będziesz chciał szukać odcieni, które są żółte lub pomarańczowe. Tego typu soczewki zmniejszają ilość światła wpadającego do gogli i mogą zapobiec odblaskom, które naprawdę wpływają na Twój widok.

Jeśli jeździsz na nartach w warunkach słabego oświetlenia, warto poszukać soczewek w kolorze szarym lub czarnym. Tego typu soczewki najlepiej redukują odblaski i zwiększają widoczność w ciemnych miejscach.

Zanim kupisz parę gogli narciarskich, ważne jest, aby rozważyć rodzaj dostępnych soczewek. Na rynku istnieje wiele różnych typów soczewek, a każdy z nich ma inne przeznaczenie. Niektóre rodzaje soczewek są lepsze dla słabych ustawień oświetlenia, podczas gdy inne są lepsze dla ustawień zewnętrznych w jasnym świetle słonecznym.

Wybór odpowiedniego kształtu oprawki dla swojej twarzy

Kształt ramki twoich gogli narciarskich będzie kluczowy dla dopasowania i komfortu twoich gogli. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć odpowiednie dopasowanie:

 • Przymierzaj wiele stylów gogli, zarówno z paskiem, jak i bez niego. Dopasowanie gogli bez paska da Ci lepszy obraz tego, jak będą się one czuły na Twojej twarzy.
 • Zwróć uwagę na siłę nacisku na twarz. Jeśli czujesz nacisk na policzki lub skronie, gogle mogą być zbyt ciasne. Jeśli gogle są luźne, mogą być za duże na Twoją twarz.
 • Przymierzaj gogle o różnych rozmiarach i kształtach, aby znaleźć najlepsze dopasowanie do swojej twarzy.

Porady dotyczące wyboru odpowiedniego odcienia soczewki

Istnieje wiele różnych odcieni soczewek do wyboru przy zakupie gogli narciarskich. Oto kilka kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać:

 • Ciemniejsze odcienie zmniejszą ilość światła wpadającego do gogli i są dobre dla ustawień przy słabym oświetleniu.
 • Jaśniejsze barwy pozwolą na dostanie się większej ilości światła do gogli, co ułatwi widzenie w jasnym świetle słonecznym.
 • Lustrzane lub przysłony są dobre w redukcji odblasków i będą najlepsze dla jasnych, słonecznych ustawień.

Ostatecznie, wybierając najlepszą parę gogli narciarskich będzie wynikiem cech i specyfikacji, które zdecydujesz, że są najważniejsze dla twoich konkretnych potrzeb. Istnieje wiele różnych rodzajów soczewek dostępnych, a także wiele różnych kształtów i rozmiarów ramek. Dobrym pomysłem może być zakup pary gogli narciarskich późną jesienią lub wczesną zimą, kiedy sklepy prawdopodobnie będą miały oferty na gogle. Jazda na nartach i snowboardzie to świetna zabawa, ale ważne jest, aby zachować bezpieczeństwo i wygodę podczas wykonywania tych czynności. Posiadanie odpowiedniej pary gogli narciarskich jest istotną częścią tego procesu.