O stronie

 

Tenis jest naszą wielką pasją. Na stronie znajdziesz wiele przydatnych i ciekwych informacji z tej tematyki. Dowiesz się jak zacząć trenować, co jest potrzebne. Przeczytasz również o największych turniejach i znanych zawodnikach.


Na skróty


Gra w tenisa
gilera nexus 500 starożytne chiny sklep piłkarski bydgoszcz opony bieżnikowane sklep internetowy aktywny styl życia największy sklep na świecie rezydencja warmińska arkadia gra terpsychora
Instruktor
Nauka z instruktorem
Trening
Miejsce do gry
Ciężka praca
Zainteresowanie
Początki tenisa
Wspólczesny tenis
Mistrzostwa
Sprzęt do grania
Grand Prix
Trenuj
Sklep ze sprzętem
Klub sportowy

Słowem wstępu

Świat tenisa

Wielki Szlem
Gra w tenisa
Tenis jako sport cieszy się sporym zainteresowaniem od dawna. Warto dodać, że gra tenis zostawała opracowywana stopniowo, przy czym wraz z jej rozwojem i wzrostem zainteresowania – rozpoczęto rozwijanie oraz modyfikacje – gry w tenisa. W 1873 roku, grę te opatentowano. Gra była nazwana, sphairistike, także zamiennie nazywana – lawn tennis. Poza tym sama nazwa była zapożyczona od nazwy – genez, czyli francuskiego wyrazu oznaczającego – granie oraz serwuję. Polecamy uczestniczenie w takich turniejach tenisowych jak: Australian Open, czy też Roland Garros, Wimbledon i US Open. Wszystkie te najbardziej znane turnieje rozgrywane są w tych największych miastach, takich jak: Nowy Jork czy też Melbourne, Paryżu, Londynie.

Co roku, skupiają one bardzo wiele zainteresowanych osób, które należą do grona fanów tenisa. Warto dodać, że tym najstarszym turniejem, który jest rozgrywany od 1877 to Wimbledon. Kolejnymi turniejami, które są uznawane za te najbardziej znane oraz cenione, to: US Open, który organizowany jest od 1881 roku oraz Roland Garros, którego pierwsze rozgrywki datowane są od roku 1891 roku. Wielki Szlem, to jedna z najbardziej znacznych oraz cenionych rozgrywek, przy czym cieszy się także bardzo dużym prestiżem. Na Wielki Szlem, składają się rozgrywki, czyli: Australian Open, Roland Garros, Wimbledon a także US Open. Wszystkie organizowane turnieje cieszą się coraz większym zainteresowaniem, tym bardziej, że na wszystkie mecze, przyjeżdża bardzo wielu fanów sportu z całego świata. Grand Slam to nazwa, która została zapożyczona od nazwy – brydża.
jola collection sukienki sandra spa radom radio relaksik ładny salon fajny ciuch profit point pozostałości po budowie co to jest przemysł


Artykuły

Nauka z instruktorem Trening Miejsce do gry
Trenuj Sklep ze sprzętem Klub sportowy
Mistrzostwa
Sprzęt do grania
Grand Prix

 
Copyright © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone.