O stronie

 

Tenis jest naszą wielką pasją. Na stronie znajdziesz wiele przydatnych i ciekwych informacji z tej tematyki. Dowiesz się jak zacząć trenować, co jest potrzebne. Przeczytasz również o największych turniejach i znanych zawodnikach.


Na skróty


Gra w tenisa
gilera nexus 500 starożytne chiny sklep piłkarski bydgoszcz opony bieżnikowane sklep internetowy aktywny styl życia największy sklep na świecie rezydencja warmińska arkadia gra terpsychora
Instruktor
Nauka z instruktorem
Trening
Miejsce do gry
Ciężka praca
Zainteresowanie
Początki tenisa
Wspólczesny tenis
Mistrzostwa
Sprzęt do grania
Grand Prix
Trenuj
Sklep ze sprzętem
Klub sportowy

Słowem wstępu

Początki tenisa

The Championships
Gra w tenisa
Rozgrywki w tenisa, cieszą się zainteresowaniem, od dawna, tym bardziej, że gra ta jest uznana za jedną z bardziej renomowanych oraz prestiżowych. Warto dodać, że coraz więcej fanów oraz kibiców, przychodzi na turnieje, tym bardziej, więc warto uczestniczyć w takich pokazach meczy. Jednym z coraz bardziej popularnych meczy są rozgrywki, typu Wielki Szlem w tym rozgrywki Wimbledon.

Pierwsza edycja – The Championships czyli Wimbledon, zorganizowana była w roku 1877. Organizatorami byli: All England Lawn Tennis a także Croquet Club. Pierwszy teleturniej był zorganizowany po to, aby mozna było zebrać środki finansowe na działanie klubu. W pierwszym tego typu teleturnieju wzięło udział, około 22 zawodników. Głównym zwycięzcą był – Spencer Gore. Z czasem tego typu rozgrywki przemianowano na nazwę – Mistrzostwo Brytyjskie. W 1884 roku, uroczyście rozpoczęto grę w turnieje singli kobiet oraz grę w debla mężczyzn. Od 1913 roku rozpoczęto grę w debla kobiet . The Championships – rozgrywano od początku na tych najbardziej znanych oraz popularnych kortach, takich jak: Worple Road. Z czasem utworzono cykl – pierwszych turniejów zawodowych a także – utworzono cykl Grand Prix. Wszystkie rozgrywki meczy - podzielone są na klasy, przy czym najbardziej ważną oraz – celebrowaną są mistrzostwa Wielkiego Szlemu. Osoby, które chciałyby zacząć trenować tenis mogą zapisać się na kursy. Przy czym do rangi mistrzowskiej mogą należeć tylko najlepsi gracze. Polecamy rozgrywki – The Championships zarówno sportowcom jak i fanom.
jola collection sukienki sandra spa radom radio relaksik ładny salon fajny ciuch profit point pozostałości po budowie co to jest przemysł


Artykuły

Nauka z instruktorem Trening Miejsce do gry
Trenuj Sklep ze sprzętem Klub sportowy
Mistrzostwa
Sprzęt do grania
Grand Prix

 
Copyright © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone.