Puchar Kontynentalny - Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich (zwany też w skrócie PK lub COC - od angielskiego Continental Cup) jest zapleczem Pucharu Świata © skokinarciarskie.com.pl Puchar Kontynentalny - Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich (zwany też w skrócie PK lub COC - od angielskiego Continental Cup) jest zapleczem Pucharu Świata © skokinarciarskie.com.pl
Aktualnie jesteś:  skokinarciarskie.com.pl Puchar Kontynentalny

Puchar Kontynentalny

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich (zwany też w skrócie PK lub COC - od angielskiego Continental Cup) jest zapleczem Pucharu Świata. Startują w nim zazwyczaj zawodnicy, którzy chcą się przebić do pierwszych kadr swoich państw albo ci zawodnicy, którzy chcą odbudować swoją formę przed zawodami Pucharu Świata. Punkty za miejsca są tak samo przyznawane jak w PŚ, lecz w PK w pierwszej serii konkursu głównego startują wszyscy zawodnicy, którzy przybyli na dane zawody. Spowodowane jest to brakiem kwalifikacji przed konkursem, jak się to dzieje w Pucharze Świata. Zawody PK odbywają się na wielu skoczniach, na których rozgrywane są także zawody PŚ.

Puchar Kontynentalny jest rozgrywany w dwóch edycjach w sezonie - letniej i zimowej. Klasyfikacje obu edycji nie łączą się.


źródło: pl.wikipedia.org 

 chirurg, narciarstwo, pulmonolog, łyżwiarstwo.
Serwis ma charakter informacyjny. Właściciel nie odpowiada za treść.
opony  netBOX - Systemy internetowe